Офсетний друк 

У цій статті спробуємо розповісти що таке офсетний друк і з чим зазвичай стикаються клієнти як у нашій, так і в інших друкарнях

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

У поліграфії все прийнято вимірювати в листах і процентах. Основним (базовим) форматом аркуша в поліграфії вважається формат 640x900мм. З цього виходить що формат А2 - приблизно 1/2 частина (частка) від даного формату, А3 -1/+4, А4 - 1/8, А5-1/16 і т.д. Нині працівники поліграфії вже не здивуються, якщо розмовляючи з ними ви будете вживати не “листи” та “частки листа”, а “формати А3, А4” і т.д.

Друк малих і великих тиражів - це зовсім не одне і те ж. Головні відмінності можна визначити так:

• В ціні малого тиражу дуже відчутна вартість підготовки до друку "приладки" додана самої друкарнею. Вартість великих тиражів нерідко може ненабагато перевищувати ціну самого паперу і фарби.

• Виготовлення великого тиражу займає немало часу. Він в першу чергу залежить від положення в графіку друкарні.

• Великі тиражі як правило друкуються на великих офсетних машинах.  

Поділ на "малий" і  "великий" тираж досить умовно: для одних 30000 багато, а для інших - 1 година роботи. Але, в основному, тиражів в мільйон, сьогодні майже не зустрінеш, так що тираж в 30 тисяч аркушів А1 (або 240 тисяч А4) зазвичай вважають досить великими для будь-якій друкарні, а 1000 А4 - мало для будь-хто. А от між цими тиражами лежить безліч точок невизначеності. Ось наприклад, тираж в 5000 А3 можна розмістити як в малої (там він вважатиметься великим), так і у великій друкарні (там він вже буде невеликим). І в різних ситуаціях вигоду деколи можна знайти і там і там.

ДЕЩО ПРО ДРУКАРСЬКІ МАШИНИ

В принципі, вам, як би має бути все одно, де і на чому друкують ваше замовлення: на сучасній хорошій машині легко надрукувати погано, а на посередньої і старої - дуже добре. Все залежить від ставлення друкарні до справи. Але основні знання технології вам не завадять, якщо вам потрібно буде виконавця.

Вище ми вже згадували про "великі" і "малих" машинах. Зазвичай, у нас в Києві, та й на Україну, до великих відносять машини формату 1000x700 . Зазвичай саме про них говорять у розмові: "Це піде на велику ..."

До середніх машинам віднесемо з форматом від 640x450 до 740x520, а 520x360 і все, що менше - до малих.

У більшій частині серед великих офсетних машин у нас переважають німецькі - Heidelberg Speedmaster 102 / 104, KBA Rapidа, MAN Roland.

У парку середніх машин вибір більш різноманітний: Heidelberg Speedmaster, MAN Roland, KBA Rapida. Так само багато японських машин, чеські - Dominant і дуже схожа Polly. Хоча більшість цих машин працює не погано, все ж друк замовлення наприклад на Dominant'е в Новенькі друкарні - це зайвий привід турбуватися більше ніж зазвичай.

Машини середнього формату називають "напівлистки", як правило ні в чому, крім друкованого формату, не поступаються великим.

Ну, і про малих, формату А3. Основна частина цих машин для якісної, повноколірного друку непридатна, тому як не призначена, в той же час не замінні при друку текстової продукції.

Серед серйозних і встановлених малих машин, знову ж переважає - Heidelberg GTO. Напевне тому що KBA Rapidа, MAN Roland, Малих НЕ виготовляють. Останнім часом серед малих з'явилося багато японських Hamada, Ryobi, Hashimoto, Shinohara, але їх у Києві не дуже багато.

Якщо ви почнете з'ясовувати, скільки обійдеться виготовити маленький тираж за пару днів, ціновий розкид вас, м'яко кажучи - здивує. Припускаємо, що отримані ціни в різних друкарнях, будуть відрізнятися багаторазово. Спробуємо розібратися в даній ситуації.

Вартість не має прямого зв'язку з якістю поліграфії і надійністю друкарні. У теж час, популярність компанії не є гарантією надійності.

Спілкуватися з менеджерами - приймальниками замовлень - процес малокорисних. Про ціну і терміни серйозно треба говорити тільки з справжнім менеджером, правильно він називається - керуючий.

Прайс в поліграфії - не більше, ніж предмет для розмови. Для будь-якого замовлення, визначена вартість, за яку його можна виготовити і всі керуючі добре собі її уявляють. Вам потрібно зробити вигляд, що ви теж її знаєте.

Досить розумно свої замовлення друкувати в одному друкарні на хороших умовах. І нема чого страшного, якщо ця друкарня будуть не великий, набагато важливіше спілкуватися там з людьми, які приймають рішення. Якщо ви постійний замовник, іноді можна домогтися неможливого - і за ціною, і за термінами.

Звичайне замовлення друкується в 4 фарби, але при цьому машини бувають як чотири - і більше, в цьому випадку всі фарби ложат за один прогін, а буває і одно-двофарбні. Тут прогонів буде більше - 4 або 2. Основною перевагою 4 -х секційних машин перед 1-но та 2-х секційними, є - поєднання фарб. Так як після першого прогону папір деформується і відповідно якщо прогонів більше ніж один, то поєднати фарби дуже складно, а в разі 1-но барвистих - практично неможливо! Після того, як папір змінила свої геометричні розміри, точно потрапити в хрести вдруге, вже не можна.

При повноколірного друку в декілька прогонів окрім проблеми з усадкою паперу, існує ще одна - попадання в колір. Адже друкуючи на 4 - барвистій машині друкар бачить, кінчений відбиток і може регулювати щільність фарби тим самим впливаючи на колір. У другому випадку друкар може змінити колір тільки вже на останньому прогоні.

Так як офсетні фарби в'язкі і густі, розтектися миттєво вони не можуть, тому зміни в подачі фарби видно не відразу, а через якийсь час, після друку пару десятків листів і лише потім, перехідний процес закінчується і лист перестає відрізнятися від кожного наступного. Перехідний процес викликає так само зупинка і запуск машини або зміни швидкості друку. З чого випливає, що повна відповідність листа попереднього не досягається ніколи. Єдине, при великих тиражах в якийсь момент відмінності стають дуже малі.

КІЛЬКА СЛІВ ПРО ЛАКУВАННЯ

Багато існує видів лакування. Вона буває суцільною або вибіркової, матової або глянсової і робиться різними лаками. Вибіркова лакування завжди складніше і природно дорожче, ніж суцільна. Лакування з використанням УФ-лаків, сама блискуче і ефектне.

На сучасних багатобарвних машинах, встановлена лакування секція, з цього окремого прогону для лаку не потрібно. Крім блиску лак ще й підвищує зносостійкість барвистого шару.

Наостанок, про що можна сказати - не завжди друк виявляється найдорожчою і складною частиною виробництва замовлення, а післядрукарські, оздоблювальні процеси. Таких процесів існує величезна безліч. Щось з них автоматизовано, але багато виконуються з використанням ручної праці. Можна зіткнутися з тим, що ціна небудь послепечатной операції, буде для різного типу паперів відрізнятися в кілька разів, тому як для одного паперу підходить обробка машинна, а для іншого - ручна тільки. Тому радити тут щось дуже важко.

 

Якщо раптом Ви не знайшли те, що Вас цікавить, будь ласка, звертайтеся до нас, надіславши заявку через форму On-Line замовлення   або телефонуйте за телефоном: 044 502-23-45 і ми з радістю відповімо на всі Ваші запитання.

 Так же, интересующая Вас продукция может находиться в одном из этих разделов:

Раскрутка сайтовДеловая полиграфияРекламная полиграфияPOS материалыПакетыСувенирная продукцияНаружная рекламаПечать на дискахПластиковые карточкиЦифровая печатьДизайнАкции